OSOBOWE

26
May

NOWY MERIVA

ERGONOMIA STWORZONA Z MYŚLĄ O TOBIE.

AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), niezależne niemieckie stowarzyszenie lekarzy ortopedów, opracowało standardy projektowania foteli samochodowych z myślą o zdrowiu i komforcie podróżujących. Opel Meriva zrobił na nich tak ogromne wrażenie, że przyznali mu prestiżowy certyfikat za kompleksowe rozwiązania w zakresie ergonomii. W minivanie Opla wszystko zostało stworzone z myślą o Twojej wygodzie: od szeroko otwieranych drzwi portalowych, przez inteligentnie rozmieszczony system schowków, aż po opcjonalny zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix®.

Opel Meriva - Drzwi portalowe FlexDoors®

Drzwi portalowe FlexDoors®

Wyjątkowość Opla Merivy widać już na pierwszy rzut oka. Otwarte drzwi portalowe FlexDoors®zdają się mówić „Witaj w domu”. To dzięki nim wsiadanie i wysiadanie jest dziecinnie proste, a dostęp do tylnych foteli i zmiana ich konfiguracji zajmuje zaledwie kilka sekund.

Szeroki kąt (84º) otwarcia tylnych drzwi ułatwia montaż fotelika i usadzenie w nim dziecka. W momencie jednoczesnego otworzenia przednich i tylnych drzwi tworzy się swoista strefa bezpieczeństwa, pozwalająca na łatwiejszą kontrolę dzieci.

Inne zalety FlexDoors® to:

 • Osoba zajmująca siedzenie tylne wsiada i wysiada w miejscu, gdzie dach jest najwyższy, dzięki czemu czynność ta jest wygodniejsza.
 • Kąt otwarcia tylnych drzwi (84º) pozwala na zdecydowanie bardziej naturalne wsiadanie i wysiadanie, dodatkowo ułatwione przez duży uchwyt zamontowany na słupku B.
 • Na niewielkiej przestrzeni parkingowej poruszanie się wokół samochodu jest łatwiejsze, gdyż nie ma konieczności obchodzenia sąsiednich półotwartych drzwi.
 • Drzwi tylne otwierają się w 4 etapach, zatrzymując się w kolejnych pozycjach, co pozwala na lepszą kontrolę otwarcia w ciasnych miejscach.
 • Dzięki FlexDoors® umieszczenie na przykład zakupów lub wyjmowanie innych przedmiotów z tyłu jest bardzo ułatwione.
 • Oświetlenie zewnętrzne zamontowane w słupku „B” ułatwia bezpieczne opuszczenie pojazdu.
 • System FlexDoors® zapewnia lepszy dostęp do systemu foteli FlexSpace®, pozwalając na jeszcze swobodniejszą aranżację wnętrza pojazdu.
Opel Meriva - System tylnych foteli FlexSpace®

System konfiguracji tylnych foteli FlexSpace®

Jeżeli cenisz spontaniczność, system FlexSpace®jest stworzony dla Ciebie – Opel Meriva jest tak samo elastyczny jak Ty. Z łatwością dopasujesz jego wnętrze do aktualnych potrzeb, a jeśli zmienisz plany... nie będzie żadnego problemu! Zarówno, kiedy potrzebujesz miejsca dla 5 pasażerów albo dużej przestrzeni bagażowej Nowy Opel Meriva dopasowuje się do Twoich wymagań i to bez konieczności wyjmowania choćby jednego fotela.

Główne zalety to:

 • W konfiguracji 4-osobowej zewnętrzne fotele tylne można przesunąć do tyłu i do środka powiększając przestrzeń wokół podróżujących.
 • Siedzenia można złożyć jednym ruchem, zarówno od strony kabiny pasażerskiej, jak i z bagażnika.
 • Nie trzeba demontować zagłówków tylnych foteli.
 • Płaska podłoga przestrzeni bagażowej o objętości do 1 500 litrów.
Opel Meriva - Ergonomiczne fotele sportowe AGR

Ergonomiczne fotele sportowe / Wysoka pozycja siedząca

Nieważne jak prowadzisz, ani jak daleko podróżujesz, fotele muszą zapewniać najwyższy komfort jazdy. W Oplu Merivie realizujemy tę filozofię przez zastosowanie ergonomicznych, sportowych siedzeń:

 • Regulowanych w 6 kierunkach
 • Wyposażonych w 4-pozycyjną regulację podparcia odcinka lędźwiowego
 • Wyposażonych w 4-pozycyjną regulację zagłówków
 • Z regulacją długości poduszki siedziska

Fotele uzyskały certyfikat i są rekomendowane przez AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), niezależne niemieckie stowarzyszenie lekarzy ortopedów.

Wysoka pozycja siedząca
W Oplu Merivie siedzisz odpowiednio wysoko, ciesząc się komfortem i doskonałą widocznością. Fotele oferują najdłuższy, w tej klasie aut, zakres regulacji siedziska, co w połączeniu z regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumną kierownicy zapewnia optymalną pozycję siedzącą.

Opel Meriva - Bagażnik rowerowy FlexFix®

Bagażnik rowerowy FlexFix®

To wygodny sposób transportu rowerów. Bagażnik FlexFix® wysuwa się z tylnego zderzaka i umożliwia przewóz nawet 3 rowerów. To unikalne, autorskie rozwiązanie Opla, zostało zaprojektowane z myślą o komforcie podróżowania i dobrej formie Twojego kręgosłupa. Niskie położenie bagażnika znacząco ułatwia mocowanie i zdejmowanie rowerów, a zatem ogranicza ryzyko odniesienia kontuzji pleców przy tej prostej czynności. FlexFix® nie zajmuje też miejsca w Twoim garażu, bo – gdy nie jest już Ci potrzebny – schowasz go w zderzaku. W przeciwieństwie do bagażników rowerowych montowanych na dachu, FlexFix® nie wpływa w tak dużym stopniu na zwiększenie spalania paliwa. Co więcej, nie wyklucza on prawidłowego funkcjonowania tylnych czujników parkowania.