OSOBOWE

25
May

Adam

EKSCYTUJĄCY W ŚRODKU I NA ZEWNĄTRZ.

Zupełnie nowy Opel ADAM łączy śmiałe i ponadczasowe wzornictwo z najczystszą indywidualnością. Kombinacje kolorów i wykończeń są tak różnorodne, jak klienci, dla których ADAM został stworzony.

Nowy Opel ADAM - Stylistyka nadwozia

Stylistyka nadwozia

Opel ADAM podnosi możliwości personalizacji i właściwości jezdne na zupełnie nowy poziom. Unikalny, dwubarwny, „falujący” dach nadaje ADAMowi wyjątkowo wyrazisty wizerunek. Przy długości niespełna 3,70 m i szerokości 1,72 m, to zwinne trzydrzwiowe auto nie tylko wygląda na przyklejone do drogi, ale zostało tak dopracowane, aby zapewnić idealne prowadzenie w mieście.

ADAM jest pierwszym modelem, który pokazuje nową „twarz” Opla. Otoczona niżej zarysowaną i szerszą, trapezoidalną osłoną chłodnicy, nowego kształtu chromowana listwa z logo Opla ma uniesione końcówki, które nawiązują do motywu skrzydła na przednich reflektorach.

Okrągłe kierunkowskazy, umieszczone na przedłużeniu osłony chłodnicy, nadają „twarzy” ADAMa uśmiech, który zapada w pamięć.

Sylwetka ADAMa zawdzięcza swoją wyjątkowość krótkiej masce, wygiętej linii dachu i stromo ściętemu tyłowi. Koncepcja „falującego” dachu została urzeczywistniona dzięki błyszczącym, czarnym elementom, które wizualnie oddzielają dach od reszty nadwozia. Chromowana listwa nad oknami przypomina linię zakreśloną piórem – najpierw grubą, potem coraz cieńszą. A wszystko to zwieńczone emblematem ADAMa, dla którego nie ma lepszego miejsca niż u podstawy trzeciego słupka dachowego, gdzie szyba okna płynnie zbiega się z szybą tylną. Kształt nadwozia ucieleśnia atletyzm i precyzję, wykorzystując charakterystyczny motyw ostrza poprowadzony w dolnej części drzwi oraz linię łączącą klamkę z tylnymi lampami.

Z tyłu ADAM wygląda muskularnie i przysadziście, dzięki wysklepionym błotnikom i szeroko rozstawionym lampom. Ich wykończenie odwzorowuje wygląd przednich reflektorów – z czarnymi oprawami i chromowanym skrzydłem, podkreślającym charakterystyczny dla Opla efekt świetlny. Podobnie jak Astra GTC, ADAM wyposażony jest w ergonomiczny uchwyt w logo marki, który otwiera klapę bagażnika, upraszczając stylistykę tyłu nadwozia.

Nowy Opel ADAM - Stylistyka wnętrza

Stylistyka wnętrza

ADAM nie tylko świetnie wygląda z zewnątrz. W środku jest równie stylowy i wyjątkowy. Trzy tonacje wykończenia dają zupełnie różne wrażenia stylistycznie. Twój ADAM może mieć 18 różnych kolorów, wzorów i faktur pokrycia deski rozdzielczej, ale jedno pozostaje niezmienne – wysoka jakość materiałów. Dla Twojej pełnej satysfakcji.

W przyjaźnie zaprojektowanym wnętrzu odnajdziesz subtelną grę wyrazistych linii, płynnie poprowadzonych płaszczyzn oraz kontrastowych przejść. To właśnie tutaj, artystyczny kunszt spotyka się z niemiecką precyzją i dbałością o detale. Zresztą podobnie jak w przypadku stylistyki nadwozia ADAMa.

Miękkie uwypuklenia dookoła nawiewów przypominają napięte mięśnie pod skórą. Dwubarwny akcent w kolorze tapicerki rozciąga się od dołu deski rozdzielczej na wykończenie drzwi, wizualnie poszerzając kabinę i nadając jej wrażenie przestronności charakterystyczne dla aut wyższej klasy. Wykończenia drzwi są zawsze wypełnione pianką i pokryte miękką tkaniną oraz winylem. Okrągłe wskaźniki, w stylu klasycznych zegarów, a także ozdobione chromem przełączniki wytwarzają aurę sportowej precyzji w klasycznym stylu. Chromowane obudowy wskaźników fascynują czerwonym podświetleniem wskazówek i pierścieni. Trójwymiarowo wyrzeźbiona kierownica z małą pokrywą poduszki powietrznej świetnie wygląda i doskonale leży w dłoniach. Matowo chromowana listwa łagodnie obejmuje precyzyjnie wykonane przełączniki sterowania.

We wnętrzu znajdują się trzy obszary, w których wykorzystano wysokiej jakości materiały dekoracyjne: górna część deski rozdzielczej, drzwi oraz konsola centralna są lakierowane w kolorze nadwozia lub pokryte drukowaną i fakturowaną folią o wzorze odpowiadającym tapicerce. Wybór należy do Ciebie.

Opcjonalny stały szklany dach pozwala wypełnić wnętrze ADAMa światłem. Ale nie musisz się martwić o pogodę. ADAM oferuje Ci błękitne letnie niebo o każdej porze roku. A może wolisz gwiaździstą noc lub klasyczną, czarno-białą szachownicę? Rozświetl sobie dzień iluminowanymi podsufitkami o wybranym wzorze.

JAZDA TESTOWA

Zadzwoń do Nas i umów się z konsultantem na jazdę testową jednym z kilku modeli.

683 201 332

Polub nas na Facebooku